BDAR

Apie Fondą

Pagalbos verslui fondas investuoja į vidutines ir stambias įmones, kurių veikla yra paveikta COVID-19 protrūkio ir kurių veiklos nutraukimas ar sutrikdymas gali turėti įtaką kitų verslo subjektų veiklos tvarumui, taip pat turėti reikšmingų socialinių ir ekonominių pasekmių.

Verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

Didelės ir vidutinės įmonės, veikiančios ilgiau kaip 2 m., gali rinktis šias priemones finansavimui:

01

Paskolos 
nuo 0,3 mln. EUR iki 2 mln. EUR

02

Skolos vertybiniai popieriai
nuo 1 mln. EUR.

03

Akcijos ir mišrios priemonės

building.jpg

Investuotojams

Valstybė į Pagalbos verslui fondą investuos per UAB „Valstybės investicinis kapitalas“. Iš viso ketinama skirti 500 mln. EUR, iš jų 100 mln. EUR bus skirta fondo steigimo pradžioje, o kitus 400 mln. EUR investuos skirdama lėšas už išleistas obligacijas. 

Fondas taip pat sieks pritraukti institucinius investuotojus investuoti per Fondą į Lietuvos įmonių paskolas, skolos vertybinius popierius, akcijas ir mišrias priemones – taip planuojama pritraukti dar per 500 mln. EUR.

Naujienos

Pagalbos verslui fondas investuos iki 5 mln. eurų į inžinerinių sprendimų įmonę „Montuotojas“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), sudarė finansavimo sutartį su viena didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmone „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas etapais išpirks įmonės obligacijų, kurių vertė gali siekti 5 mln. eurų. Kartu pagrindinis „Montuotojo“ akcininkas – privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ – suteikė bendrovei 1 mln. eurų papildomą finansavimą.

Pagalbos verslui fondas paskolino 400 tūkst. Eur lietuvių elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojai „Elinta Charge“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), sudarė 400 tūkst. eurų vertės paskolos sutartį su elektromobilių įkrovimo stotelių bei jų administravimo sprendimų vystytoja ir gamintoja UAB „Elinta Charge“. Į daugiau nei 25-ias šalis savo produktus eksportuojanti lietuvių kapitalo bendrovė sako, kad papildomi finansiniai resursai leis jai toliau sklandžiai tęsti inovacinius procesus įmonėje ir plėstis suplanuotu tempu.

Pagalbos verslui fondas investuoja 320 tūkst. eurų į slaugos namus „Addere Care“

Praėjusią savaitę Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), sudarė 320 tūkst. eurų vertės paskolos sutartį su įmone UAB „Addere“, valdančia slaugos namus „Addere Care“ Trakuose.