BDAR

iki
Pagalbos verslui fondas investuos iki 5 mln. eurų į inžinerinių sprendimų įmonę „Montuotojas“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), sudarė finansavimo sutartį su viena didžiausių inžinerinių sprendimų, pramoninių įrenginių gamybos bei statybos įmone „Montuotojas“. Remiantis pasirašyta sutartimi, Fondas etapais išpirks įmonės obligacijų, kurių vertė gali siekti 5 mln. eurų. Kartu pagrindinis „Montuotojo“ akcininkas – privataus kapitalo fondas „INVL Baltic Sea Growth Fund“ – suteikė bendrovei 1 mln. eurų papildomą finansavimą.

Pagalbos verslui fondas paskolino 400 tūkst. Eur lietuvių elektromobilių įkrovimo stotelių gamintojai „Elinta Charge“

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (Fondą), sudarė 400 tūkst. eurų vertės paskolos sutartį su elektromobilių įkrovimo stotelių bei jų administravimo sprendimų vystytoja ir gamintoja UAB „Elinta Charge“. Į daugiau nei 25-ias šalis savo produktus eksportuojanti lietuvių kapitalo bendrovė sako, kad papildomi finansiniai resursai leis jai toliau sklandžiai tęsti inovacinius procesus įmonėje ir plėstis suplanuotu tempu.

Pagalbos verslui fondas investuoja 320 tūkst. eurų į slaugos namus „Addere Care“

Praėjusią savaitę Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), sudarė 320 tūkst. eurų vertės paskolos sutartį su įmone UAB „Addere“, valdančia slaugos namus „Addere Care“ Trakuose.

Aukšti valstybės valdomų įmonių valdysenos standartai – ilgalaikė vertė verslui ir visuomenei

Sunku būtų pervertinti kvalifikuotų įmonės valdymo organų, lyderių ir darbuotojų indėlį kuriant stiprias organizacijas. Visos vadybos ir įmonių studijos tvirtina, kad efektyvus valdymas skatina kompetentingą bendrovių priežiūrą, skaidrumą, atskaitomybę. Efektyviai veikiančios valstybės valdomos įmonės gali ne tik pasiekti geresnius finansinius rezultatus, bet ir stiprinti šalies ekonomiką bei kurti tvarią ilgalaikę naudą visuomenei.  Apie įmonių gerosios valdysenos praktikų diegimą valstybės valdomose įmonėse pasakoja nevyriausybinės organizacijos „Baltic Institute of Corporate Governance“ (BICG) prezidentas Rytis Ambrazevičius ir ką tik prie organizacijos prisijungusios „Valstybės investicijų valdymo agentūros“, valdančios „Pagalbos verslui fondą“, direktorius Dainius Vilčinskas.

Grąžinti verslo investicijas į ikipandeminį lygį – misija įmanoma

Išaugę kaštai, neužbaigtos planinės investicijos, bankų sąlygų pasikeitimai arba finansavimo nutraukimas, siekis atkurti verslo modelį į ikipandeminį statusą – su tokiais COVID-19 iššūkiais susiduria stambus ir vidutinis verslas. Apie Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA), valdančios Pagalbos verslui fondą, galimybes padėti stambiam ir vidutiniam verslui sugrįžti į ikipandeminį lygį ir suteikti finansavimą būtinosioms investicijoms, pasakoja VIVA Investicijų departamento direktorius Artūras Vilkas.

Įmonių obligacijų emisijos – kada ir kodėl verta jas išleisti?

Aktyvi kapitalo rinka kuria naudą valstybei, verslui ir investuotojams, o viena iš galimybių vystyti kapitalo rinką – obligacijų populiarinimas. Apie kapitalo rinkos vystymo ir alternatyvių finansavimo šaltinių svarbą pasakoja Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas ir Pagalbos verslui fondą (PVF) valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Pagalbos verslui fondas paskolins 1,8 mln. eurų tris viešbučius valdančiai ,,Apex Alliance Hotel Management“

Valstybės investicijų valdymo agentūra, valdanti Pagalbos verslui fondą, pasirašė 1,8 mln. eurų paskolos sutartį su UAB ,,Apex Alliance Hotel Management“. Šis tinklas Lietuvoje valdo tris viešbučius: Vilniuje esančius „Courtyard by Marriott“, „Hilton Garden Inn“ ir Kaune įsikūrusį „Moxy“.  

Kaip investicijų grąžą skaičiuoja verslas ir valstybė?

Pandeminėje situacijoje verslas susiduria su įvairiais iššūkiais: sutrikdyta veikla, nežinomybe dėl ateities, sunkesniu prieinamumu prie finansavimo šaltinių. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius pabrėžia, kad šiuo metu verslui itin svarbi prieiga prie kapitalo, leidžianti ne tik išgyventi šiandieną, bet ir ruoštis popandeminiam laikotarpiui. Pasak Pagalbos verslui fondą (PVF) valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros VIVA generalinio direktoriaus Dainiaus Vilčinsko, valstybės kapitalas, sudėtingu laikotarpiu investuojamas į verslą, išsaugo darbo vietas, užtikrina papildomas pajamas į biudžetą, o taip pat siekia ilgalaikių tikslų – padeda verslui kurti ir plėtoti inovacijas bei spręsti tvarumo uždavinius.

Pagalbos verslui fondas investuoja 1 mln. eurų į šalia oro uosto įsikūrusio viešbučio „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“ obligacijas

Balandžio 8 d. Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) pasirašė sutartį ir iš Pagalbos verslui fondo (PVF) skyrė 1 mln. eurų investiciją į įmonės „Ateities verslo investicijos“ obligacijas, kuriai priklauso sostinėje įsikūręs viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“. Dėl COVID-19 pandemijos metu įvestų ribojimų sunkumų patiriantis viešbutis, pasinaudojęs šia investicija, galės toliau sėkmingai užsitikrinti veiklos tęstinumą, subalansuoti finansinius srautus.

Pagalbos verslui fondas pasirašė 10 mln. investavimo sutartį su „Novaturu“

Balandžio 2 d., Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), pasirašė sutartį su AB „Novaturas“ ir patvirtino 10 mln. investiciją į įmonių grupės obligacijas. VIVA ir „Novaturo“ grupė apie pasiektą susitarimą skelbė jau vasario 17 dieną.

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) pagerino finansinės pagalbos stambioms ir vidutinėms įmonėms sąlygas

Kovo 17 d., LR Vyriausybei pritarus reikalingiems pakeitimams, Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo paskolos ir investicijos galės pasiekti daugiau stambių ir vidutinių įmonių. Europos komisijos (EK) pritarimas dėl finansavimo priemonių aprašo pakeitimų, kurį VIVA gavo kovo 4 d., leido atnaujinti reglamentavimą, ir taip sudaryti galimybes stambiam ir vidutiniam verslui paprastesnėmis sąlygomis gauti finansavimą.    

Pandemijos iššūkiai: 5 ekspertės patarimai, kaip geriau valdyti įmonės finansus krizės metu

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdančios Pagalbos verslui fondą Finansų valdymo departamento direktorė Marta Jablonskė pastebi, kad pandemija įmonėms sukėlė daug finansinių iššūkių, vertė iš naujo pergalvoti verslo valdymo strategiją ir kūrybiškai spręsti kylančias problemas. Ką verslui naudinga žinoti, kad būtų lengviau suvaldyti įmonės finansus krizės metu?

1 2 3 Kitas