BDAR

iki
D. Vilčinskas: Investuodami vadovaujamės nauju požiūriu į valstybės finansų valdymą

Vasario 24 dieną LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje diskutuota apie valstybės pagalbą verslui paskolų ir investicijų instrumentais. Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) direktorius Dainius Vilčinskas, pristatęs Pagalbos verslui fondo (Fondo) veiklą  akcentavo būtinybę atsakingai valdyti ribotus valstybės išteklius ir siekti naujo požiūrio į tvarų finansų valdymą.   

Aktyvesnė kapitalo rinka – naujos galimybės verslui

Daugelis ekonomistų ir verslo atstovų sutiktų – šiandieninė Lietuvos kapitalo rinka dar turi potencialo vystytis ir aktyvėti. Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA)  Investicijų valdymo departamento direktorius Artūras Vilkas įsitikinęs, kad užtektų 5 metų sistemingo darbo, kad situacija rinkoje pastebimai pakryptų į gera.  

Kodėl verta matuoti pagalbos verslui priemonių kaštus ir naudą?

Londono metro valdytojai pasakojo apie prieš kurį laiką patirtą didžiulę prioritetų suvaldymo krizę. Vienu metu iš įvairių pusių sukrito prieštaringi spaudimai. Buvo reikalaujama ir plėsti linijų tinklą, ir kelti atlyginimus darbuotojams, ir atnaujinti traukinius, didinti kelionės greitį, dažnumą, vagonų patogumą, saugumą stotyse, ir visa tai pasiekti mažesniu biudžetu. Neišsprendžiamą galvosūkį nutarė supaprastinti – pamatuoti keleivių pasitenkinimą, kurį pasiekia vienas svaras investicijų į šiuos ir kitus įmanomus prioritetus atitinkančias priemones. Rezultatas buvo netikėtas. Nustebo net specialistai, kurie turėjo kelių dešimtmečių patirtį viešojo transporto sektoriuje ir buvo įsitikinę, kad jau viską apie jį žino.   

Kokios pagalbos iš Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo gali tikėtis nuo COVID-19 nukentėjęs Lietuvos verslas?

Su sunkumais pandemijos metu susiduriančiam stambiam ir vidutiniam šalies verslui finansiškai padeda ir  Pagalbos verslui fondas. Fondą valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas pastebi, kad netrukus turėtų būti pakeisti finansinės priemonės reikalavimai, kad siūlomos pagalbos sąlygos labiau atitiktų pagalbos besikreipiančių įmonių poreikius, todėl finansavimo apimtys turėtų pastebimai suaktyvėti.  

Pagalbos verslui fondas investuoja 10 mln. eurų į „Novaturo“ grupę

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), skyrė 10 mln. eurų investicijai į „Novaturo“ grupę. Baltijos šalių turizmo sektoriaus lyderiui, itin stipriai nukentėjusiam nuo COVID-19 poveikio sukeltos situacijos, reikšminga valstybės pagalba leis užsitikrinti finansinį rezervą pasitinkant galimus veiklos trikdžius, jei situacija nebūtų itin palanki turizmui atsigauti.    

Valstybės investicijų valdymo agentūra – efektyviai pagalbai ir verslo motyvacijai

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA)  Stebėtojų tarybos pirmininkas , nepriklausomas narys Valdas Vitkauskas ir Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas akcentuoja, kad pandemijos situacijoje svarbu ne tik padėti su sunkumais susiduriančiam verslui, bet tą daryti pasitelkus tinkamas finansines priemones, garantuojančias grąžą ir motyvuojančias patį verslą.   

Kokios pagalbos laukia stambus verslas?

Besitęsiančios pandemijos kontekste, daug dėmesio skiriama diskusijai apie paramą smulkiajam verslui, tačiau apie stambiuosius, kurie dažnu atveju yra ekonomikos varomoji jėga, kurie sumoka didžiausius mokesčius, turi sukaupę išskirtinių žinių ir turi įdirbį savo sektoriuose – tarsi pamirštama.   

TGS BALTIC vebinare D. Vilčinskas pristatė kokiomis priemonėmis ir kokioms įmonėms gali padėti Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA)

Verslui aktualūs klausimai apie ekonomiką bei valstybės paramą ir ko tikėtis pasibaigus karantinui aptarti verslo diskusijoje „Krizės anatomija, poveikis ekonomikai ir pagalbos priemonės verslui“.  

Pagalbos verslui fondo veikla pristatyta Estijos prekybos rūmų diskusijoje

Sausio 28 d., Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) investicijų valdymo departamento direktorius Artūras Vilkas Pagalbos verslui fondo veiklą pristatė Estijos prekybos rūmų ir advokatų kontoros  „PR1MUS“ 11-oje kasmetinėje apskritojo stalo diskusijoje „Kapitalo ir finansų rinkos susijungimui ir įsigijimui popandeminiame pasaulyje“.

Forume GreenTech Vilnius diskutuota apie žaliąją ekonomiką

Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas sausio 26 d. dalyvavo forumo  „ GreenTech Vilnius“ apibendrinamojoje diskusijoje –  „Kaip naujojo JAV prezidento Joe Bideno planuojamos 2 trln.  JAV doleri ų investicijos, technologinė pažanga ir Lietuvos vyriausybės vykdoma politika pakeis verslo ateitį?“ 

Valstybės įsitraukimo į verslą iššūkis – grėsmės ir galimybės

Apie valstybės įsitraukimo į verslą iššūkį  – grėsmes ir galimybes nuomonę pateikė Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) Stebėtojų tarybos pirmininkas, nepriklausomas narys Valdas Vitkauskas.  

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) inicijuoja Europos Komisijos finansavimo priemonių aprašo pakeitimus

Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF) inicijuoja Europos Komisijos finansavimo priemonių aprašo pakeitimus, kurie leistų daugiau įmonių ir paprastesnėmis sąlygomis gauti finansavimą. 

1 2 3 Kitas