Visos naujienos
Balandžio 8 d. Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) pasirašė sutartį ir iš Pagalbos verslui fondo (PVF) skyrė 1 mln. eurų investiciją į įmonės „Ateities verslo investicijos“ obligacijas, kuriai priklauso sostinėje įsikūręs viešbutis „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel“. Dėl COVID-19 pandemijos metu įvestų ribojimų sunkumų patiriantis viešbutis, pasinaudojęs šia investicija, galės toliau sėkmingai užsitikrinti veiklos tęstinumą, subalansuoti finansinius srautus.
Balandžio 2 d., Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA), valdanti Pagalbos verslui fondą (PVF), pasirašė sutartį su AB „Novaturas“ ir patvirtino 10 mln. investiciją į įmonių grupės obligacijas. VIVA ir „Novaturo“ grupė apie pasiektą susitarimą skelbė jau vasario 17 dieną.
Kovo 17 d., LR Vyriausybei pritarus reikalingiems pakeitimams, Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo paskolos ir investicijos galės pasiekti daugiau stambių ir vidutinių įmonių. Europos komisijos (EK) pritarimas dėl finansavimo priemonių aprašo pakeitimų, kurį VIVA gavo kovo 4 d., leido atnaujinti reglamentavimą, ir taip sudaryti galimybes stambiam ir vidutiniam verslui paprastesnėmis sąlygomis gauti finansavimą.
Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdančios Pagalbos verslui fondą Finansų valdymo departamento direktorė Marta Jablonskė pastebi, kad pandemija įmonėms sukėlė daug finansinių iššūkių, vertė iš naujo pergalvoti verslo valdymo strategiją ir kūrybiškai spręsti kylančias problemas. Ką verslui naudinga žinoti, kad būtų lengviau suvaldyti įmonės finansus krizės metu?
Apie kaštų ir naudos vertinimo svarbą viešajame sektoriuje bendrai bei pagalbos verslui priemonių kūrime konkrečiai, kalbėjau ankstesnėse nuomonėse. Apsisprendus vykdyti tokį vertinimą turime pripažinti, kad nėra vieno trumpo ir aiškaus recepto, kaip išmatuoti santykinę pagalbos verslui priemonių vertę, kad ir kaip to norėtųsi. Tačiau galime kalbėti apie geriausius, toliausiai pažengusius metodus, kuriant nefinansinės naudos matavimo sistemas.
Kaip pandemijos kaustomoje kasdienybėje verslui jaustis ramiau ir efektyviau įsivertinti atsiradusias naujas rizikas? Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdančios Pagalbos verslui fondą Rizikų valdymo departamento direktorius Rolandas Ročius pataria įmonėms atsigręžti į sisteminį rizikų valdymą, efektyviau planuoti apyvartinio kapitalo valdymą ir ruoštis įvairiems netikėtumams. Ekspertas pataria įsivertinti savo skolinimosi galimybes ir perspektyvas pakitusioje ateities rinkoje – verslo siekis turėtų būti ne tik išgyventi esamą situaciją, bet ir būti sėkmingam ateityje.
Daugelis ekonomistų ir verslo atstovų sutiktų – šiandieninė Lietuvos kapitalo rinka dar turi potencialo vystytis ir aktyvėti. Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) Investicijų valdymo departamento direktorius Artūras Vilkas įsitikinęs, kad užtektų 5 metų sistemingo darbo, kad situacija rinkoje pastebimai pakryptų į gera.
Londono metro valdytojai pasakojo apie prieš kurį laiką patirtą didžiulę prioritetų suvaldymo krizę. Vienu metu iš įvairių pusių sukrito prieštaringi spaudimai. Buvo reikalaujama ir plėsti linijų tinklą, ir kelti atlyginimus darbuotojams, ir atnaujinti traukinius, didinti kelionės greitį, dažnumą, vagonų patogumą, saugumą stotyse, ir visa tai pasiekti mažesniu biudžetu. Neišsprendžiamą galvosūkį nutarė supaprastinti – pamatuoti keleivių pasitenkinimą, kurį pasiekia vienas svaras investicijų į šiuos ir kitus įmanomus prioritetus atitinkančias priemones. Rezultatas buvo netikėtas. Nustebo net specialistai, kurie turėjo kelių dešimtmečių patirtį viešojo transporto sektoriuje ir buvo įsitikinę, kad jau viską apie jį žino.
Su sunkumais pandemijos metu susiduriančiam stambiam ir vidutiniam šalies verslui finansiškai padeda ir Pagalbos verslui fondas. Fondą valdančios Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas pastebi, kad netrukus turėtų būti pakeisti finansinės priemonės reikalavimai, kad siūlomos pagalbos sąlygos labiau atitiktų pagalbos besikreipiančių įmonių poreikius, todėl finansavimo apimtys turėtų pastebimai suaktyvėti.
Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) Stebėtojų tarybos pirmininkas , nepriklausomas narys Valdas Vitkauskas ir Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas akcentuoja, kad pandemijos situacijoje svarbu ne tik padėti su sunkumais susiduriančiam verslui, bet tą daryti pasitelkus tinkamas finansines priemones, garantuojančias grąžą ir motyvuojančias patį verslą.
Besitęsiančios pandemijos kontekste, daug dėmesio skiriama diskusijai apie paramą smulkiajam verslui, tačiau apie stambiuosius, kurie dažnu atveju yra ekonomikos varomoji jėga, kurie sumoka didžiausius mokesčius, turi sukaupę išskirtinių žinių ir turi įdirbį savo sektoriuose – tarsi pamirštama.
Verslui aktualūs klausimai apie ekonomiką bei valstybės paramą ir ko tikėtis pasibaigus karantinui aptarti verslo diskusijoje „Krizės anatomija, poveikis ekonomikai ir pagalbos priemonės verslui“.