BDAR

3755_12fa804c9a0885f3334cba807e746ae6.jpg
2020-08-19

Šiandien Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje į susitikimą su ministerijos vadovybe susirinko UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ valdyba. Susitikimo metu buvo aptarti bendrovės vadovo atrinkimo ir kiti aktualūs UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ veiklos klausimai. Ekonomikos ir inovacijų ministerijos įsteigta bendrovė „Valstybės investicinis kapitalas“ yra Pagalbos verslui fondo, steigiamo kaip komanditinė ūkinė bendrija, komanditorė, suteikianti valstybės įnašą į fondą.

„Suformuotai valdybai keliami rimti uždaviniai – padėti Lietuvos veikiančioms įmonėms atsigauti po koronaviruso sukeltų pasekmių. Esminis darbas – tinkamai ir skaidriai užtikrinti, kad fondo lėšomis, kurios pritrauktos naudojantis valstybės ir kapitalo rinkos priemonėmis, būtų finansuojama pagalba verslui ir kapitalo rinkos plėtra“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, kuris pasveikino valdybos narius.

UAB „Valstybės investicinis kapitalas“ valdybą sudaro trys valdybos nariai: UAB „Victory Funds“ valdybos narys Šarūnas Ruzgys (nepriklausomas narys), UAB „EPSO-G“ nepriklausomas valdybos narys ir audito komiteto narys Robertas Vyšniauskas (nepriklausomas narys) bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Verslo aplinkos departamento direktorius Tomas Urban. Valdybos nariai išrinkti ketverių metų kadencijai.

Pagalbos verslui fondo vykdymo veiklai įsteigtos dvi įmonės: UAB Valstybinių investicijų valdymo agentūra (valdoma Finansų ministerijos) (VIVA) ir UAB „Valstybinis investicinis kapitalas“ (valdoma Ekonomikos ir inovacijų ministerijos) (VIK), kuri yra koinvestuotoja iš valstybės pusės. Į šių įmonių kapitalą valstybė investuoja atitinkamai 1 mln. ir 100 mln. eurų.

Fondo investicinio portfelio planuojamas dydis: 1 mlrd. eurų, iš kurių valstybė į Pagalbos verslui fondą investuoja 100 mln. eurų pradinio įnašo ir planuojama suteikti iki 400 mln. eurų dydžio valstybės garantiją ne nuosavybės vertybiniams popieriams. Likusi dalis – privatūs ir (ar) instituciniai koinvestuotojai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-10-06