BDAR

Dainius Vilčinskas.jpg
2021-03-18

Kovo 17 d., LR Vyriausybei pritarus reikalingiems pakeitimams, Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) valdomo Pagalbos verslui fondo paskolos ir investicijos galės pasiekti daugiau stambių ir vidutinių įmonių. Europos komisijos (EK) pritarimas dėl finansavimo priemonių aprašo pakeitimų, kurį VIVA gavo kovo 4 d., leido atnaujinti reglamentavimą, ir taip sudaryti galimybes stambiam ir vidutiniam verslui paprastesnėmis sąlygomis gauti finansavimą.

 

 

„Šie pakeitimai yra patvirtinimas, kad mūsų požiūris į efektyvų lėšų investavimą sutampa su Europos Komisijos. Pakeitimai užtikrins, kad įmonės, kurios pagal veiklos apimtis ir rodiklius yra pasiekusios vidutinių įmonių dydį ir joms reikalingos reikšmingos paskolos ar investicijos, galės sėkmingai naudotis Pagalbos verslui fondo finansinėmis priemonėmis. Investuodami vadovaujamės nauju požiūriu į mums patikėtų valstybės finansų valdymą, todėl savo veikloje ir toliau sieksime gerinti finansavimo sąlygas verslui, mažinsime biurokratinį krūvį ir užtikrinsime, kad paskolos bei investicijos verslą pasiektų efektyviai ir laiku,“ – sprendimą komentavo VIVA generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

 

Patvirtinti finansavimo aprašo pakeitimai reikš 2 esminius pokyčius. Visų pirma, pakeitimai leis teikti paskolas ar investuoti į įmones, kurios finansavimo gavimo dieną, o ne du metus iš eilės, kaip buvo traktuota anksčiau, turi nemažiau kaip 50 darbuotojų. Antra, EK pakeitimai supaprastino skolos priemonių sąlygas, t.y. Fondas galės teikti paskolas arba investuoti per paprastąsias obligacijas ne tik sisteminėms įmonėms. Investicijos į akcijas ar konvertuojamas obligacijas ir toliau galės pasiekti tik sistemiškai reikšmingas įmones.

 

Pasak D. Vilčinsko, VIVA investiciniame komitete jau patvirtino beveik 68 mln. Eur vertės skirtingų įmonių paraiškas ir artimiausiu metu bus pasirašomos sutartys bei išmokamos paskolos ar investuojama išperkant įmonių obligacijas. Vertinant dabartinį įmonių finansinį poreikį ir aktyvumą, tikimasi, kad šiemet Fondas galės paskolinti ir investuoti 200-300 mln. eurų.

 

Valstybės investicijų valdymo agentūra valdo Pagalbos verslui fondą, kuris teikdamas paskolas ar investuodamas į stambias ir vidutines įmones padeda joms įveikti COVID-19 sukeltus finansinius iššūkius. Visa informacija apie Fondo veiklą, paraiškų teikimą ir investavimo kriterijus yra pateikta Fondo interneto svetainėje www.pvf.lt.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-03-18